Ölüdeniz Teleferik Hattı

Ölüdeniz Teleferik Hattı

admin admin 24/02/2023 0 Comments BLOG

Ölüdeniz, ülkemizin en güzel tatil beldelerinden bir tanesidir. Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı olan Ölüdeniz’de bulunan teleferik hattı, pek çok yerli ve yabancı turistin ilgisini çekmektedir. Ölüdeniz teleferik hattı, hem aktivite yapmak isteyen hem de tüm beldeyi yukarıdan görmek isteyen bireyler için idealdir. Bu nedenle Ölüdeniz teleferik hattı adlı bu projenin turizme katkısı yadsınamayacak kadar fazladır.

Ölüdeniz teleferik hattının günümüzde tüm yapım aşamaları sona ermiştir. Yapılan açıklamalara göre ise Babadağ teleferik projesi Haziran ayında hayata geçecektir. Bu sayede yaz ayında hizmet vermeye başlayacak ve tüm insanların kullanımına açılacaktır.

Ölüdeniz Babadağ Teleferik Hattı

Babadağ teleferik projesi son zamanlarda sıkça araştırılan konular arasında yer almaktadır. Hem Fethiyelilerin hem de turistlerin ilgisini çeken bu proje, uzun yıllardır planlanan ancak bir türlü hayata geçirilemeyen bir proje olarak kalmıştır. Ancak son dönemde projenin bitirilmesiyle alakalı yürütülen işlemler sayesinde Haziran ayında Ölüdeniz teleferik hattı hizmet vermeye başlayacaktır.

Yıllardır beklenen Babadağ teleferik projesi, 1700 metrelik bir pist alanına sahiptir. Üstelik tamamlanan projede toplam 16 dakika içerisinde yükseğe çıkılmaktadır. Hem manzara hem de eğlence amaçlı tercih edilebilecek bu teleferiğin çevresi de tesisleştirilerek keyifli bir alana dönüştürülmüştür.

0 Comments

Leave your reply