Kabak Koyu

Kabak Koyu

Fethiye, çok girintili çıkıntılı bir yeryüzü şekline sahip. Nice güzelliklerin yer aldığı bu tatil beldesini keşfetmenin çok keyifli olduğunu söyleyebilirim. Kabak Koyu da tıpkı Kelebekler Vadisi gibi derin bir vadinin denizle buluştuğu bir noktada yer alıyor. Tarihi Likya yolu üzerinde yer alan Kabak Koyu’nun eski adı Gemile Koyu.

Kabak Koyu’nun denizi nasıl?
Sahil, taş, çakıl ve kum karışık. Denizi ise kumlu ve dalgalı, hiç öyle abartıldığı gibi güzel değil. Denizden çıktıktan sonra plajın arka tarafında, minibüs yoluna doğru giderken göreceğiniz bakkalın yanında duş alanı var, ücretsiz olarak duşu kullanabilirsiniz.

Kabak Koyu’nda nerede kalınır?
Kabak Koyu’ndaki işletmelerin bungalov tarzı odalarında kalınabiliyor, bunu sağlayan birkaç yer var. Kabak Koyu’nda bungalov fiyatları sezonuna göre değişiyor. Kabak Koyu’nda konaklamak için en uygun seçenek çadırdır.

Likya yolu üzerinde olması nedeniyle birçok gezgin Kabak Koyu’nda çadırlarını kurar, dinlenir ve Likya gezisine buradan devam eder. Kabak Koyu’nda çok sayıda çadır kamp alanı işletmesi bulunuyor. Kabak Koyu’nda çadır ve kamp alanı fiyatları genel olarak çadır sizdense daha ucuza geliyor. Yemeğin dahil olmadığı yerler var.

Kabak Koyu’nda ne yapılır?
Kabak Koyu’nda denize girmek ve güneşlenmek dışında yapabileceğiniz aktiviteler de bulunuyor. Yürüyüş en temel aktivite. Likya yolu üzerinde bulunduğu için çevrede yürünebilecek, trekking yapılabilecek alanlar bulunuyor.

Bu yürüyüş sırasında aslında başka bir aktivite olarak sayabileceğimiz Aladere Şelalesi‘ni ziyaret edebilirsiniz. Yol güzergahı üzerinde çeşitli gölcüklerde yüzmeniz de mümkün.