Tekne Turu

Tekne Turu

Yeşil ve mavinin bütün tonlarını içinde barındıran Ölüdeniz, Antik Çağlarda “Tanrı’nın Dünyaya Bağışladığı Cennet” olarak ifade edilmiştir. Bu eşsiz doğa harikasını Ölüdeniz Tekne Turu ile keşfetmeye ne dersiniz? Likya Uygarlığı da dahil olmak üzere pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Ölüdeniz, sakin bir zaman geçirmek için mükemmel bir bölgedir. Tekne Turları ile bölgeye ait en özel yerleri dahi rahatlıkla keşfetme imkanı bulabilirsiniz.

Ölüdeniz Tekne Turu Rotası

Ölüdeniz gezisi için düzenlenen tekne turu, saat 11.00’da Ölüdeniz Plajı’ndan hareket ile başlamaktadır. Misafirlerimiz ile başladığımız Tekne Turu nun ilk durağı Mavi Mağara olmakla birlikte toplamda 6 durak gezilecektir.

Mavi Mağara

Özellikle suyunun berraklığı ile görenleri kendine hayran bırakan niteliktedir. Denizin tadını doyasıya çıkarmak isteyenler için Mavi Mağara kaçırılmayacak fırsatları sunarken bu bölge dalış için de oldukça müsaittir. Ölüdeniz Koylar Turu ile tüm bu güzellikleri bir arada görme imkanı yakalarsınız. Mavi Mağara sonrasında ise Kelebekler Vadisi‘ne doğru yola çıkılmaktadır.

Kelebekler Vadisi

Dik kayalıklar ile çevrili olan vadide 80’den fazla kelebek çeşidi bulunuyor. Burada yürüyüş yapmanın yanı sıra kelebekleri de görme imkanını bulurken denize girebilmek için yeni bir fırsat elde edebilirsiniz. Ayrıca Kelebekler Vadisi Tekne Turu ile sarp yamaçlardan denize dökülen pek çok şelalenin sunduğu muazzam manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Kelebekler Vadisi Turu ile kusursuz manzara fotoğrafları da çekebilirsiniz. Ölüdeniz Tekne Turu rotaları arasında üçüncü sırayı ise

ST. Nicolas Adası

Adanın zirvesinde bulunan kiliseden adını alan bölge, tarihe meraklı olanların da mutlaka görmesi gereken yerler içerisindedir. Ölüdeniz Tekne Turu muza dahil edilen ST. Nicolas Adasına ulaşım karayolu ile zor olsa da deniz yolu ile ulaşım daha rahattır. Tur esnasında öğle yemeği de verilmektedir. Öğle yemeği, misafirlerimiz diledikleri lezzetleri rahatlıkla tadabilsin diye zengin bir açık büfeden oluşmaktadır. 6 duraktan oluşan rotada her durakta yaklaşık olarak bir saatlik bir zaman harcanmaktadır. Ölüdeniz’in Koyları nı Ölüdeniz Tekne Turu ile Keşfedin Tekne Turu na dahil edilen bir diğer rota durağı ise.

Akvaryum Koyu

Mavinin bin bir tonunu rahatlıkla görebileceğiniz koy, tam bir akvaryumu andırmaktadır. Dalış yapmak isteyenler için de sıklıkla tercih edilen bir koydur. Ölüdeniz Koylar Turu arasında sonraki durak ise,

Soğuk Su Koyu

Dağdan gelen bir kaynağa sahip olan bu koy, mükemmel bir doğal güzelliğe sahiptir. Çam ormanları ile kaplı olan koyda harika bir deneyim yaşamaya hazır mısınız? Ölüdeniz Tekne Turu denince akla ilk gelen mekanlardan biri olan Soğuk Su Koyu, doğal kaynak suyu ile denizin birleştiği noktada yer alır. Bu neden ile denizin ortasında buz gibi bir suda yüzmenin verdiği farklı deneyimi bu koyda yaşayabilirsiniz. Koya ulaşana dek ise yol üzerinde birçok doğal güzellik ile de karşılaşma olanağı bulunuyor.

Deve Plajı

Yılın her dönemi sakin suya sahip olan plajda dilerseniz güneşin keyfini çıkarabilir dilerseniz de denizde yüzerek zaman geçirebilirsiniz. Son duraktan çıkış ise saat 18.00’dır. Bu saatten sonra artık Ölüdeniz Plajına dönüş için yeniden tekne ile yola çıkılacaktır. Ölüdeniz Plajı ile tur tamamlanmış olacaktır.

Ölüdeniz Tekne Turları ile kusursuz geçen bir günün ardından sevdiklerinizle birlikte ömür boyu hatırlayacağınız bir anıya sahip olursunuz. Ölüdeniz Koylar Turu ile gününüzü daha eğlenceli bir hale çevirebilirsiniz.

Ölüdeniz Adalar Turları ile kristal berraklığına sahip olan bir denizde ve yeşil tonların hakimiyetinde bulunan farklı doğal bölgelerde sakin bir gün geçirebilirsiniz.

Ölüdeniz Tekne Turu Fiyatları da tüm sevdiklerinizle birlikte olabilin diye oldukça ekonomik bir fiyat listesine sahiptir. Dilerseniz online rezervasyon yaptırırken ödeme seçeneklerini de inceleme imkanı elde edebilirsiniz.

Not : Tekne Turlarında Dışarıdan Yiyecek ve İçecek Kabul edilmez.